Ми перезапустилися! 🤗 Ось квітневий купон на -50 грн з цього приводу - "art50"
Каталог
Додайте товари до списку бажань
0
Фільтр
Іконки
Бренд
Ціна, грн
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

Засоби для малювання

Проблема тонкої, однаково насиченої протягом всієї довжини лінії актуальна для виконання креслень, архітектурних проектів, каліграфічного письма, малювання в техніках зентангл, манга. В різні часи для цього використовували бамбукові палички, гусяче пір'я, вмочуючи кінчик в клейку рідину з сажі. Це сьогодні є ручка, фломастер, лінер і маркер. А в давнину, майстерно володіти пером могли далеко не всі.

Ще в XII столітті в Японії з'явилися комічні зображення – їх вважають «прабатьками» сучасних коміксів манга.

Сучасні техніки малювання ручкою

Крім уже згаданого манга, існує ще скетч і зентангл. Це способи, де головним акцентом виступає контур. Для роботи використовуються маркерилінери.

Скетч або скетчінг - дослівно "швидкий малюнок". Дуже популярна методика, яка використовується дизайнерами і художниками. Сенс полягає в швидкій замальовці за допомогою лінера або олівця.

Манга - японський комікс, який також малюється маркером або лінером. Відмінна риса - великі очі у персонажів.

Зентангл - психотерапевтична техніка. Являє собою серію повторюваних елементів. Для роботи використовують прилади, які пишуть пігментними чорнилами.

Об'єднує способи - аксесуар виконання. У всіх випадках потрібен пристрій, який буде робити рівномірно тонкі і насичені лінії.

Види ручок для графіки

Малювати комікси і скетчі можна навіть звичайною авторучкою або простим олівцем. Професійні художники роблять це лайнером.

Зазвичай він зустрічається в одному ряду з рапідографом, ізографом, маркером і навіть рейсфедером. Стверджується, що це назви одного гаджета і різниці між ним немає. Насправді це різні інструменти, призначені для різних типів робіт.

Найстарший - рейсфедер. В XVIII столітті його використовували для створення карт і креслень. Являє собою два пружинних елементи, між якими знаходиться перо з тушшю. Товщина штриха регулюється спеціальним коліщатком.

Рапідограф - еволюціонував від рейсфедера. Він усунув головні недоліки рейсфедера - лінія стала однакової товщини протягом усієї довжини, зникли патьоки і плями. Прилад включає в себе балончик для туші і трубки з голкою всередині, що відповідає за рівномірну подачу чорнила. Щоб правильно малювати рапідографом його необхідно тримати строго вертикально.

Ізограф - це рапідограф, яким можна писати під будь-яким кутом нахилу.

Лайнер або лінер - пристрій з ємністю для туші і трубкою з голкою для подачі чорнила. Пружне перо лінера складно зламати. Товщина від 0,05 до 2,5 мм. Воно підлаштовується під натиск, за рахунок чого лінія виходить тоншою або товстішою. Тут використовуються пігментні чорнила на водній основі. Вони швидко сохнуть на папері, стійкі до сонячного світла, води і природного стирання. Прилад буває багаторазовий, з заправленими чорнилом і одноразовий.

За складом чорнила бувають:

  • Перманентні - дозволяють малювати на будь-якій поверхні; скло, папір, гума, метал, пластмаса та інше. Часто такий аксесуар має зйомний ковпачок для дозаправки. Купивши спеціальну фарбу, фломастер стає практично вічним.
  • На спиртовій основі - це перші фломастери, які з'явилися в Європі. Їх відрізняє різкий запах. Пігмент швидко сохне, стійкий до стирання. Написи зроблені таким інструментам, не вигоряють.
  • Крейдяні - в якості чорнила використовується рідка крейда. Зображення виглядає так, ніби його малювали крейдою.
  • Маркери на водній основі найпоширеніші. Їх вибирають для дітей, так як вони менш токсичні. Мають прозору структуру штриха, підходять для виділення тексту і накладення відтінків один на одного.
  • Акрилові - альтернатива акрилових фарб. Мазок густий непрозорий використовуються для малювання на будь-яких поверхнях. Яскраві насичені кольори.
Вгору